Nakupujte přímo ve vyhledávání Googlu

27/06/2017

nakupujte na google

Společnost Google je aktuálně řešené téma. Tento internetový prohlížeč se řadí k těm nejoblíbenějším a nejpoužívanějším vůbec. Denně na něm dohledáváme odpovědi na otázky, které bychom chtěli zodpovědět, denně sledujeme novinky z oblasti aktuálního dění, takřka denně s pomocí Googlu vymýšlíme, co budeme vařit na oběd. Google je tedy jakýmsi denním společníkem každého z nás.

Bohužel se však v současné době neřeší v dobrém slova smyslu. Řeší se spíše proto, že dostal ohromnou pokutu, díky které mu bohužel nestouply zisky do rekordních výšin, jak se plánovalo. Místo rekordních zisků se tedy zaznamenala jenom rekordní pokuta, kterou společnosti, jež Google vlastní, udělila Evropská komise. Prý byla údajně stanovena proto, že Google zneužíval své dominantní postavení na trhu a upřednostňoval své služby v Nákupech. Pokuta se vyšplhala ke skoro dvěma a půl miliardám eur.

Kromě tohoto „skandálu“ se však Google i tento měsíc rozhodl zahrnout nás novinkami a inovacemi, které podle něj jistě oceníme. Největší novinky se asi staly v Googlu Marketing Next, kde se událo konkrétně jedenáct změn, mezi nimiž je i možnost nakupování pomocí hlasového vyhledávání na mobilních zařízeních. Další inovaci ale hlavně ocení nákupní maniačky:

Nakupujte přímo ve vyhledávání Googlu!

Tato novinka je sice zatím v připravování, ale už nyní jsme přesvědčeni, že to jistě bude hit. Google se totiž rozhodl, že se bude moct nakupovat už přímo ve vyhledávání. Bude to však pouze možné v případě, že máte aktivní Google peněženku a mobilní telefon s Androidem. Samotné nákupy pak upravíte v Merchant centre.

Mimo to Google také přidal nové značky ve feedu pro nákupy Google. Jsou k dispozici konkrétně od šestadvacátého června tohoto roku. Můžete tak počítat s tím, že je k dispozici minimální hodnota objednávky, dále hmotnost zásilky či parametry zásilky a doba zpracování.