Vyplatí se na tvorbu webu vybrat lokální firmu?

10/02/2018

tvorba webovych stranek ostrava

Představte si modelový příklad, vaše firma nutně potřebuje webové stránky. Pochopili jste, že komunikovat jenom prostřednictvím telefonu, osobních referencí, tištěných inzerátů prostě nestačí. Zkrátka, kdo není na internetu, jakoby nebyl. Jenže co teď? Firma sídlí třeba v Ostravě a vytvořit zadání na webdesign po mailu není ideální řešení. Ano, je dobré mít řádné sepsané zadání, co vlastně od webu očekávám, ale kdo bude tvorbu webové stránky realizovat? Pokud nemáte konkrétní dobré referenci na firmu z okolí, tak ideálně zadejte do vyhledávače „Tvorba webových stránek Ostrava“ a otevřete si aspoň 5 prezentací firem, které se webdesignem živí. Ti, kteří Vás zaujmou, tak zkuste kontaktovat a domluvit se na osobní schůzce. Nemusíte po první schůzce mít jasno, ale budete blíže svému cíli.

Svoje zboží potřebujete prodat

Nevěště hlavu. Vůbec nic se neděje. Každý z nás ovládá trochu jiný obor. Někdo dokáže vytvářet špičkové webové stránky, jiný peče výborné dorty na zakázku a třetí je krejčí, který umí ušít nádherné šaty.

Ovšem cukrář potřebuje své skvělé dorty prodat, respektive mít dost zákazníků, kteří si u něj objednají nádherný cukrářský výtvor třeba na svatbu, nebo k narozeninám svého partnera. I krejčí potřebuje lidi, kteří si u něj zadají šaty na míru.

Zákazníky seženou na internetu, jenže musí jim tam nejdříve své služby umět nabídnout. Jak? Samozřejmě pomocí webové stránky. Bydlíte-li poblíž Ostravy, klidně tak můžete získat zákazníky i z jiného kouta republiky.

Osobní setkání vyjasní priority

Ovšem i když v případě potenciálních zákazníků budete rádi, když budou pocházet z různých míst, firmu, která vám firemní stránky udělá, byste měli hledat v Ostravě. Možná namítnete, že je to zbytečné, vždyť přece existují telefony, maily, kde můžete své představy vysvětlit. Jenže právě tvorba webových stránek je jednou z činností, kde byste se měli porozhlédnout v nejbližším velkém městě.

Když žijete na Ostravsku, logicky vám jako nejvhodnější lokalita vyjde Ostrava. Osobní setkání je v tomhle případě důležité. Nejlépe si při něm vyjasníte představy o grafice, obsahu stránek. Můžete se tak operativně domlouvat, provádět korektury.

Pokud si budete na dálku posílat rozsáhlé dokumenty a sáhodlouhá vysvětlení, riskujete, že si vzájemně neporozumíte. Když ale zajedete do Ostravy a budete to mít jenom půlhodinku cesty, můžete všechny sporné body probrat velmi rychle a k oboustranné spojenosti.

Pokud Vás trápí falešné negativní recenze na Google, tak si přečtěte tento článek.