Co je to content marketing?

08/01/2017

content marketing

Content marketing je často něco, o čem často lidé mluví, ale neví, jak to funguje. Google vám na něj nabídne asi 380 milionů odkazů a mělo by patřit k povinné výbavě každého z vás, kteří si na svou vizitku nechají napsat funkci marketingového manažera. Definicí content marketingu, neboli také obsahového marketingu, je přesně tolik významů, kolik vám jich Google nabídne.

Content marketing je marketingová technika, pomocí které je sdílen relevantní, hodnotný a konzistentní obsah. Má zaujmout a získat potencionální návštěvníky, dosáhnout jejich reakcí a přinést zisk.

Hodnotný obsah webu a content marketing

Klíčovým slovním spojením je zejména hodnotný obsah. Právě ten vám odliší jakýkoli obsah od kvalitního, který vám libovolným způsobem usnadní život, tedy rozhodování, pomůže nalézt to, co právě hledáte. Hodnotný obsah lze vytvořit pro koncové spotřebitele i pro firmy.

K nejpoužívanějším technikám content marketingu patří infografika, webstránky, podcasty, blogy, videa, ebooky, aplikace, prezentace a často se zapojují do procesu influenceři. Jestliže máte již vytvořenou strategii content marketingu, její neodmyslitelnou součástí mají být i sociální sítě a vytvořeným obsahem za účelem sdílení. Takzvané social media content.

Content specialista

Content specialista je zjednodušeně něco mezi SEO specialistou a copywriterem – tedy odborníkem na SEO a skutečným copywriterem, který píše texty pro různé online média. Content specialista musí pochopit, co lidé skutečně zajímá (čtěte hledají) a podle toho přizpůsobit obsah (čtěte výsledek).

Social media content

Sociální sítě mají v současné době při šíření hodnotného obsahu zcela nezastupitelnou roli. Social media vám ještě předtím, než přistoupíte k postování infografiky nebo nebrandovaného videa, jehož cílem je dosáhnout virální dokonalosti, zvážit jisté aspekty. Zjistěte nejdříve, kde se vaši zákazníci nacházejí. Jestliže jsou jen na Facebooku, nemusíte se být kreativní a vytvářet 140 znaků. Pak vytvořte hodnotný obsah přímo klientům na míru.

Dbejte na správné načasování a pozorně sledujte, jak potenciální zákazníci na vytvořený obsah reagují. Obsahový marketing a obsah webu vzniká často na základě vytvořené obsahové strategie. Ta si klade za cíl vymyslet obsah, který vaše cílové publikum vzdělává, informuje nebo třeba i pobaví. Obsahový marketing není pouhé psaním textů, ale zaměřuje se i na formu tohoto obsahu i jeho přidanou hodnotu.