Jak se dělá webdesign

22/06/2015

Jak se dělá webdesign

Webdesign je forma plánování a tvorby webových stránek. Zahrnuje informační architekturu, strukturu webu, uživatelská rozhraní, jednoduchou a intuitivní navigaci i rozvržení. Patří sem samozřejmě barvy, písmo a obrázky či videa. Všechny aspekty jsou zkombinované s principem návrhu na vytvoření internetové stránky splňující cíle majitele webu a designéra.

Při návrhu webové stránky a jejího webdesignu pro vaše podnikání musí být zohledněna kvalita stránky. Pro vaše stránky je důležité to, aby byly funkční, bez problémů se zobrazovaly vašim zákazníkům a dělaly vám dobré jméno. Nejde jen o dobrou vizitku, webové stránky jsou prvotním kontaktem s vaší společností s pohledu klienta. Dbejte o přívětivost a snadnou orientaci.

Kvalifikovaný webdesignér

Webové stránky musí být perfektní a s prvotřídní hodnotou. Jen tak můžete přilákat nové zákazníky. Pokud máte možnost, obraťte se na kvalifikovanou firmu, která se přímo zabývá tvorbou webových stránek. Jen tak budete mít jistotu, že se splní vaše očekávání. Jestliže se pro tuto možnost rozhodnete, popište detailně webdesign, vaši strategii i taktiku. Vše, čeho chcete pomocí stránek dosáhnout.

Designér musí vědět, jak mají vaše stránky vypadat a jak je má naplánovat a pak je vytvořit. Je třeba také myslet na to, že jednou za čas bude třeba udělat nevyhnutelné modernizace a úpravy webové stránky. Je to velmi důležité proto, aby vaše stránky byly stále přitažlivé pro potenciální zákazníky.

Kvalitní webdesign

Pro lepší formu podnikání je důležitá optimalizace webové stránky. Tím získáte mnohem lepší pozice ve vyhledávačích. Webdesignér tohle musí vést v úvahu už při svých prvních návrzích vašich stránek. Pamatujte, že méně je někdy více. Hledáte-li moderní a kvalitní webdesign, mnoho chyb se dělá přeplácáním webu. Na stránce nechtějte mít všechny informace najednou a určitě ne hned na úvodní stránce.

Častou chybou je i to, že si nenecháte poradit a webové stránky vypadají tak, jak se to líbí jen jim samotným. Internetová stránka má reprezentovat vás i váš předmět podnikání a je zejména určená pro vaše klienty. Na to nikdy nezapomínejte. Váš webdesign musí být nadčasový, intuitivní, jednoduchý a zaměřený na širokou veřejnost. Stejně tak nezapomínejte na UX.