K čemu je dobré mít microsite?

07/12/2014

K čemu jsou microsite

Microsite je v poslední často používaný silný marketingový nástroj. Na co všechno je Microsite dobrá a jak může prospět vašemu hlavnímu webu? Co to vůbec Microsite je?

Microsite často označovaná také jako Minisite je malá webová stránka, která se využívá především jako doplněk hlavní webové stránky nebo internetového obchodu, fungovat může také samozřejmě jako samostatný web.

Čím je Microsite tvořena?

Microsite je tvořena většinou o rozsahu 5-8 webových stránek, se specifickým zaměřením popisujícím dopodrobna většinou některý z produktů nebo služeb nabízených na hlavním webu nebo e-shopu. Tím dochází k lepšímu informování návštěvníků o daných produktech nebo službách a ze značné části tak díky dostatku uvedených informací vede ke zvýšení poptávky po daném produktu nebo službě.

Prostor Microsite stránky vám tak umožňuje zveřejnit daleko více informací, které by na vašem hlavním webu již nepůsobili přirozeným dojmem, nebo by zahltili váš web či e-shop přebytkem informací, ve kterých by návštěvníci vašeho hlavního webu ztráceli přehled a raději odešli jinam.