Jsem certifikovaný specialista od SEMOR

21/06/2019

semor stýskala

V červnu 2019 jsem se dostal na seznam certifikovaných SEO specialistů, který uděluje nástroj na SEMOR. SEMOR patří mezi oblíbené nástroje SEO specialisty, protože měří pozice klíčových slov, analýzu webových stránek, konkurence a je dobrý i pro linkbuilding. Jako Freelancer používám řadu SEO nástrojů, protože mi šetří čas. Více na webu www.semor.cz

Jak vypadá SEO nástroj SEMOR?

Níže vidíte screen z nástroje SEMOR. Mohu si založit libovolný počet projektů, tedy webových stránek, u kterých chci měřit pozice klíčových slov, ale mezi mé oblíbené možnosti tohoto nástroje je název „SERP Digger“. To je jeden z hlavních důvodů, proč využívám SEMOR. Není to jen o pravidelném měření pozic klíčových slov nebo evidence získaných zpětných odkazů.

SERP Digger umí zjistit několik šikovných informací, které se SEO specialistovi hodí. Pro mě je třeba nejzajímavější „informace o doméně“, protože máte možnost zjistit u konkrétní domény, jak je úspěšná v přirozeném vyhledávání na konkrétní klíčové slova, na jaké je pozici a který konkrétní článek se objevuje ve vyhledávání. Není to jen pro analýzu vlastních stránek, protože to dokážu zjistit přes Google Analytics nebo Google Search Console, ale hlavně na analýzu konkurence, protože je to skvělá inspirace.

Proč vůbec analyzovat?

Jako SEO specialista je můj každodenní úkol stále něco analyzovat, porovnávat, zjišťovat a hledat. Pokud zjistím, že konkurence těží z nějakého konkrétního článku, který je pro mě také zajímavý, tak ho použiji jako inspiraci a mohu udělat něco podobného na webu pro svého klienta. Může to být stránka zaměřená na lokalitu nebo třeba jak vybrat matraci nebo jaký je princip tepelného čerpadla.

Co umí dále SEMOR?

Funkce SEMORu se stále rozšiřují, ale není nic jednoduššího, než si ho jednoduše vyzkoušet a sami uvidíte, na co ho využijete. Je rozdíl, když používat SEO nástroj pro jeden vlastní eshop nebo máte 10 projektů a každý vyžaduje jinou péči. Z osobních zkušeností vím, že jako SEO specialista využívám řadu nástrojů jako Majestic, Ahrefs, Collabim, ScremingFrog až po klasiku jako Google Analytics a každý je dobrý na něco. SEMOR tomu není výjimkou.

Aktualizace článku 21.6.2019
Autor článku: Tomáš Stýskala, SEO specialista