Seznamte se s novým nástrojem pro webmastery od Seznamu

25/05/2017

seznam webmaster

V poslední době se všechno točí jenom kolem Googlu. Ten klasicky získává pozornost hlavně pro neskutečný počet dalších nových aplikací, inovací a novinek, které do světa SEO přináší každý měsíc. Ani během tohoto měsíce tomu není jinak. Místo novinek, s nimiž však přichází do oblasti SEO, se nyní ale nemůže pyšnit svými vysokými zisky, protože musel platit několika miliardovou pokutu, která mu jeho výsledky značně znepříjemnila. I když je to však ne zrovna vítaná pozornost médií, přesto je to pozornost.

Tu však na sebe v blízké době shrne i jeho konkurence, a to Seznam.cz. Ten je v poslední době využíván jenom mírně – tedy tak to přijde běžným uživatelům. Na Seznamu jsou samozřejmě neustále sledované novinky.cz, dále má mnoho lidí e-mailovou adresu přes tento vyhledávač, jiní využívají služby vyhledávače například pro mapy.cz, bazar.cz nebo další jiné služby, které Seznam jako takový nabízí. Dnes však konečně začíná zajímat i webmastery a online marketéry, kteří už opravdu dlouho čekají na chvíli, kdy Seznam.cz spustí ekvivalent Google Search Console. A ten okamžik právě nastal!

Konečně je to tady!

Konečně přišla ta chvíle, kdy Seznam Webmaster spatřil světlo světa. Jedná se o beta verzi, díky níž můžete sledovat, kolik stránek navštívil Seznambot, kolik z nich tento internetový vyhledávač indexuje, kde přesně dochází k přesměrování či na kolika stránkách se nachází roboti. Je to však podle samotného Seznamu jenom několik prvních funkcí, které se postupně budou rozšiřovat.

Chcete rozšíření informací již nyní?

Pokud toužíte už nyní po takovém menším rozšíření aktuálních informací, pak to jde získat – a to přes API. Na další taková rozšíření si bohužel budeme muset počkat, tak doufejme, že nás Seznam dlouho čekat nenechá. Aby se náš zájem totiž potom nevytratil. I to je možné, samozřejmě.