SEO novinky z konce loňského roku – zaregistrovali jste je?

13/01/2018

SEO novinky 2018

Každý SEO konzultant či SEO specialista by měl mít přehled o tom, co se děje v SEO světě. Je to stejné, jako že novinář musí mít přehled o aktuálním dění nejen v zemi, v níž žije, ale taky musí mít přehled o aktuálním dění ve světě. V současné době se toho v SEO světě děje skutečně hodně. Souhrn lednových novinek bude až na začátku února, proto se pojďme podívat na novinky v SEO, které jsme zaregistrovali během prosince loňského roku.

Opět těchto novinek bylo víc než dost. Za zmínku stojí rozhodně novinka, která je asi nejvýznamnější a o kterou se zasloužil Google. Nejen o ní si nyní řekneme.

Nový Google Search Console

Google spustil beta verzi nově připravovaného Google Search Console. Vidíte zde data i z uplynulého roku, kromě toho si můžete zvolit i náhled těchto dat. Abyste snadno svá data zálohovali na Search Console, doporučujeme používat doplněk – takzvaný Search Analytics for Sheets. Právě tento doplněk každý měsíc uloží všechna potřebná data.

Nový Google Search Console by měl být přístupný v průběhu letošního roku. Počítejme s ním až tak v druhém čtvrtletí letošního roku, i když nás může Google překvapit a beta verzi může spustit ještě v prvním čtvrtletí letošního roku.

Aktualizace algoritmu Google

Aktualizaci algoritmu Googlu zvaný „Maccabees“ jste možná zaregistrovali. Tato aktualizace proběhla už v polovině loňského prosince. Pokud by vás zajímalo, co všechno tato aktualizace zasáhla, tak zasáhla hlavně affiliate weby či doorway stránky.

Nový seriál krátkých videí

Jestliže sledujete svět SEO nebo se zajímáte o novinky firmy Google, určitě vám neuniklo oznámení Googlu, které říká, že se spustí nový video seriál, který se bude zaměřovat na otázky a odpovědi SEO specialistů a všech webmasterů. Seriál nese název „SEO Snippets“ a už nyní je dostupná první šestice videí.

Mobilní indexace

Jestliže se zajímáte o svět SEO, určitě jste zaregistrovali vloni i to, že se vše točilo kolem mobilního indexu. Zkrátka a dobře se řeklo to, že stránky, které nebudou mít mobilní verzi a které nebudou dostatečně rychlé, nebudou podporovány – upřednostňovány budou zejména ty, které právě mobilní index mají a které se vám načtou do několika málo vteřin.

Jenže to, co se bude dít s těmi webovými stránkami, které doposud nemají mobilní index, se nevědělo. Někdo zmínil, že se budou postihovat, ale zatím se postihovat žádnou sankcí nebudou. Podle všeho by měl v blízké době vydat Google jakýsi shrnující článek o tomto indexu, v němž bychom se měli dočíst, co by stránky v mobilní verzi měly splňovat.

Prodloužené meta descriptions

Oficiálně jsme se dočkaly prodloužení meta descriptions. Doposud byl doporučený počet znaků jenom 160, nyní se však toto doporučení prodloužilo. Je to hlavně proto, aby stránky na první pohled poskytly více informací čtenáři. Je známé, že jsme čtenáři titulků – abychom však byli informováni i přesto, že si článek nerozklikneme, délka meta descriptions byla prodloužena. Nyní se bude doporučovaná délka pohybovat kolem 230 znaků – v praxi je to samozřejmě někdy více, někdy méně.