Proč má smysl optimalizovat webové stránky?

11/04/2019

Proč má smysl optimalizovat webové stránky

Trend optimalizování stránek vznikl potřebou firem, aby se zviditelnili na internetu svými webovými stránkami. V současné době je moderní slovo „SEO“, tedy v anglické zkratce optimalizace webové stránky pro vyhledávače.

Píše se rok 2019 a internet je doslova zahlcen miliony webovými stránkami a jen v českém prostředí je například přes 60 tisíc e-shopů, které jsou zaměřeny čistě na prodej. Do toho jsou statisíce webových prezentací firem, osobních stránek, magazínů, blogů a informačních stránek, které si říkají o pozornost.

Co znamená optimalizace webové stránky?

Optimalizace webové stránky představuje soubor technik, kterými se snažíme ovlivnit to, že právě danou webovou stránku vyhledávač jako Google nebo Seznam vyhodnotí natolik zajímavě, že bude na lepších pozicích, než ostatní. Představte si, že jste masážní studio v Ostravě a chcete, aby vás lidé našli na internetu, když zadají do vyhledávače „masáže ostrava“. Vyhledávač na základě dotazu ihned zobrazí výsledky, které uzná vzhledem ke svému algoritmu, za vhodné. Cílem optimalizování je tedy přesvědčit, aby se webová stránka zobrazovala na lepší pozici, než je aktuálně.

seo optimalizace

Na 3. straně vás nikdo neuvidí

Sami uznejte, kdo se dívá až na 3. stranu ve vyhledávání, jestli je tam něco zajímavého. Nebo dokonce na 6. stranu? Tomu se říká neviditelná pozice, jednoduše tak své návštěvníky nezískáte. Uživatelé na internetu rádi něco hledají, používají tedy vyhledávač a je jen na vás, jestli chcete být na některé jejich dotazy na lepší pozici, než jste nyní. Cílem je pochopitelně zvýšit návštěvnost webových stránek.

Kdo se zabývá optimalizací webových stránek?

Na internetu najdete opět hodně agentur a odborníků. Stačí například zadat do vyhledávače slovo „SEO specialista“ a vybrat takového, kterého uznáte za vhodného nebo důvěryhodného, případně máte na něj dobré reference. Reference v SEO patří mezi rozhodující faktory, proto pokud víte o někom ve svém okolí, který provozuje eshop nebo má webovou stránku, na kterou klade marketingový důraz, tak se vyptávejte na detaily s kým spolupracuje a jaké má zkušenosti. Najít dobrého SEO specialistu, který má navíc volné kapacity, je poslední dva roky problém, zvláště právě nyní v roce 2019.

Nevíte si rady s některými SEO pojmy? Podívejte se na SEO slovník.