Proč je dobré vybrat si SEO specialistu z Ostravy?

05/01/2018

Marketingfestival 2015

Vaše firma má své webové stránky a vy si myslíte, že rozhodně nejsou špatné. Slouží svému účelu, představují zboží nebo služby vaší firmy s ostravským sídlem. Dokonce mají i poutavou grafiku. Jenže vám to nestačí. Rádi byste, aby na váš web chodilo více lidí, aby se tam opakovaně vraceli a objednávali. Jak to zařídit? Angažujte SEO specialistu.

Potřebujete se vzájemně poznat

Ovšem hledání dobrého specialistu, který vám pomůže s optimalizací vašich webových stránek pro internetové vyhledávače, není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Především byste si měli ujasnit, co vlastně od SEO specialisty chcete. Klidně se sejděte s větším počtem konzultantů, porovnejte jejich nabídky, ale hlavně to, jaký máte z koho dojem. Cena totiž zpravidla není tak důležitá, jako kvalita provedení a pokud budete mít dobrý pocit z toho, že vybranému specialistovi můžete věřit, tak máte z poloviny vyhráno. Ano, bez osobního setkání je to horší.

Pokud podnikáte třeba v Ostravě, tak oslovte některé ostravské firmy a freelancery, které se optimalizací webových stránek zabývají. Nejenom, že dáte vydělat firmám ze stejného kraje a podpoříte tím růst vašeho regionu, zároveň i bude vaše vzájemná spolupráce mnohem snazší. Nebudete si muset mailovat a telefonovat a riskovat tím protahování práce.

SEO konzultace, to je práce o vyptávání se, poznávání klienta. A jak jinak má SEO specialista dobře poznat svého klienta a jeho podnikání, než na osobní schůzce? I vy potřebujete znát svého konzultanta – do jeho rukou svěřujete úspěšnost své internetové prezentace.

Sáhodlouhé maily nic neřeší

Vzájemná spolupráce je tady životně důležitá. SEO konzultant musí vědět o vašem podnikání maximum. Co přesně tvoří vaše podnikání? Jaké máte zákazníky? Jak je získáváte? Kde vyděláváte peníze? Co vám nejvíce pomáhá?

Na to všechno by se vás měl dobrý SEO konzultant zeptat – klidně třeba v nějaké ostravské restauraci nebo kavárničce. Vy se zase zajímejte o to, jak bude postupovat v práci. Je potřeba vytvořit jasné kroky, které na sebe budou navazovat a přinášet výsledky. Pokud se něco zadrhne a věci nejdou podle vašich představ, i tehdy je mnohem účelnější svolat osobní schůzku, než si posílat sáhodlouhé vysvětlující emaily.

Chcete si ušetřit práci s hledáním správného SEO specialisty?

Ano čtete správně. Nacházíte se na blogu SEO specialisty Tomáše Stýskaly a proto Vám ušetřím čas s hledáním ideálního SEO specialisty, protože lepšího nenajdete 😊 Od roku 2009 optimalizuji webové stránky a od roku 2016 jsem jako freelancer na volné noze, který nabízí své SEO služby. Jsem z Frýdku-Místku u Ostravy a své dotazy můžete psát na info@seokonzult.cz nebo rovnou volejte na 774 390 488.