Proč má linkbuilding pro SEO takový význam?

25/05/2018

linkbuilding funguje

V momentě, kdy si na webové stránce vyřešíte v rámci obsahové části (on-page faktory) všechno potřebné, tak máte z poloviny vyhráno a to neznamená vítězství, ale pořád jen startovní čára, kdy jste na závod dobře připravení a ten závod nebude vůbec krátký. Mít vyřešené všechny technické a obsahové předpoklady webové stránky jsou vlastně základy, aby jste mohli konkurovat. Nyní ale přichází na řadu linkbuilding neboli budování zpětných odkazů.

Co linkbuilding dokáže?

Vyhledávače jako Google.cz nebo Seznam.cz chtějí zobrazovat ty nejvíce relevantní informace na základě dotazu, který uživatel ve vyhledávači zadal a poté se snaží vybrat ty nejlepší výsledky, které mu nabídne a to v pořadí na základě kritérií, které hodnotí. Říká se tomu algoritmus. Mezi hodnotící kritéria patří on-page (obsah) a off-page (zpětné odkazy) faktory. V podstatě se jedná o to, že čím více jiných webových stránek a dostatečně kvalitních a relevantních, odkazuje na tu vaší webovou stránku, tak tím lépe. Navíc vše by mělo působit přirozeně.

Jak na základě linkbuildingu přesvědčit, aby web získal lepší pozici?

To není jednoduchá otázka. Je třeba na základě analýzy a současného stavu vytvořit něco jako strategii budování odkazů. Linkbuilding neboli budování zpětných odkazů nejde uspěchat. Nejde vytvořit stovku zpětných odkazů za týden a očekávat výsledky. Vyhledávače jsou chytré a nechtějí zobrazovat webové stránky jen proto, že to někdo chce nebo proto, že se o to nějaký SEO specialista snaží. Je třeba získávat zpětné odkazy chytře. Nejlepší je, když vytvoříte tak atraktivní obsah, že na něj všichni rádi odkazují a je to nejen přirozené, ale navíc i nízkonákladové. Ale v 99% případů potřebujete právě SEO specialistu, aby navrhnul strategii na budování zpětných odkazů a časem doslova přesvědčil o tom, že webovou stránku, kterou se snaží optimalizovat, si zaslouží stále lepší a lepší pozici ve vyhledávání. Proč se to celé dělá? Kdo by nechtěl vyšší návštěvnost, propagovat značku, zviditelnit službu nebo prodat více produktů z eshopu?

Kde najít linkbuildera?

Jste na správném místě. Právě čtete blog jednoho z nejlepších SEO specialistů na linkbuilding, který sídlí v malém měste Frýdek-Místek v Moravskoslezkém kraji 🙂 Pište na info@seokonzult.cz, budu odpovídat přímo já, Tomáš Stýskala.